Czarnogóra z perspektywy polskiego turysty

Autor: Adam Data: 28 Lis 2012 Kategoria: Turystyka oraz Wypoczynek |

Ogólnie Czarnogóra jest bardzo ładnym i przyjaznym krajem. Nie ma tam też (wbrew niektórym opinią wyniesionym z zamierzchłych czasów) ani biedy, ani niepokojów społecznych. Kraj ten pod względem rozwoju przypomina nieco Polskę.

Do Czarnogóry na pewno warto pojechać. Posiada ona wspaniałe pejzaże powiązane z ciekawym środowiskiem naturalnym, a dodatkowo połączenie skalistych plaż a także morza gwarantuje nam tak samo powalające widoki. Można w ten rejon wybrać się w celu zwiedzania oraz podziwiania przyrody, jak również w celu odpoczynku – na tak zwane plażowanie itd.

Interesującym zjawiskiem w Czarnogórze jest fakt, że na przykład wybierając się tam w okresie maja można w górach pojeździć na nartach, a następnie przejechać do terenów nad morzem i co nieco poopalać się na plaży. Oczywiście zakładając, że wystąpią odpowiednie warunki pogodowe. Do Czarnogóry można podróżować w sumie przez cały rok. Aczkolwiek najkorzystniejsze warunki pogodowe i nie tylko występują w maju, czerwcu lub wrześniu, a ruch turystyczny jest wtedy znikomy.

W sumie w okresie lata pod kątem klimatu Czarnogóra przypomina odrobinkę nasz kraj, Jednakże jest trochę cieplej i doznamy tam trochę więcej słońca. Czarnogóra poza plażami oraz wspaniałymi widokami posiada również sporo nieprzeciętnych miejsc do odwidzenia, nie tylko myślę tu o zabytkach architektury, których także jest w tym rejonie dużo, ale również o zakątkach
ciekawych pod względem atrakcyjności rozrywkowej. Wieczorem okolice miasteczek wyglądają równie pięknie jak w dzień – oświetlone latarniami i lampami tworzą niezapomniany klimat. Który wzmacniany jest nie tylko przez lampy i oświetlenie, ale przede wszystkim połączenie zabytkowej architektury z odpowiednio dobranym oświetleniem i lampami. Warto przejść się wieczorem na spacer by „doświadczyć” tej gry świateł na starych zabudowaniach zlokalizowanych na zboczach gór.

Tagi:

Komentowanie wyłączone.

Copyright © 2019 Publikacje Internetowe