Kserokopiarki i drukarki

Autor: dobraksiazka Data: 13 Gru 2013 Kategoria: Biznes oraz Finanse |

toner samsungW czasie ostatnich kilku lat na rynku pojawiło się sporo nowoczesnych laserowych urządzeń wielofunkcyjnych, dzięki którym nie trzeba już osobno kupować drukarki, skanera, oraz kserokopiarki, bowiem wszystkie te trzy elementy zawierają się w jednym urządzeniu. Bardzo często są to nawet urządzenia działające za pośrednictwem sieci WiFi, wobec czego wystarczy w biurze usadowić jedną tego rodzaju drukarkę, aby wszyscy jego pracownicy mogli dowolnie z niej korzystać w czasie pracy.

Jest to więc rozwiązaniem wręcz optymalnym, szczególnie w dużych biurach, gdzie aby zaspokoić potrzeby drukowania wszystkich pracowników należałoby wydać niezłą fortunę na drukarki, a do tego jeszcze skanery i kserokopiarkę. Trzeba tutaj pamiętać też o kosztach eksploatacyjnych, bowiem kupując oddzielnie toner do oki C110 dla jednego pracownika, zaś dla drugiego zamiennik Dell 2330 z cała pewnością wydatkujemy o wiele większe pieniądze niż na użytkowanie tylko jednej drukarki centralnej. Do tego jeszcze trzeba by dokupić toner do kserokopiarki oryginalny toner do develop tn-312, a to już zaczynają pomału robić się całkiem poważne koszty eksploatacyjne.

Dlatego też rozwiązaniem najlepszym i polecanym przez większość przedsiębiorców, jest zastosowanie drukarki, a w zasadzie centralnego urządzenia wielofunkcyjnego, które zaopatrzy wszystkich pracowników jednocześnie w drukarkę, skaner i ksero, a co za tym idzie, każdy z nich będzie miał praktycznie niczym nie ograniczony dostęp do drukarki. Trzeba będzie tylko znaleźć odpowiedni model, oraz dobrze przemyśleć jego instalację i ogólne zastosowanie, aby pracownicy nie musieli wiecznie czekać na pilne dokumenty, aczkolwiek to już jest kwestia do ustalenia między nimi i można powiedzieć, iż drugorzędna.

Tagi:, , ,

Komentowanie wyłączone.

Copyright © 2019 Publikacje Internetowe