Czy można kupić tanie opony używane w sposób bezpieczny i pewny?

Autor: Adam Data: 28 Lis 2012 Kategoria: Biznes oraz Finanse |

Niestety jak pokazują statystyki w naszym kraju jest bardzo dużo wypadków z jednej strony mamy złe drogi, a z drugiej stan techniczny samochodów. Mawia się, że na bezpieczeństwie się nie oszczędza. Jak chyba każdy wie jednym z podstawowych elementów dla naszego bezpieczeństwa na drodze jest jakość opon. Z tego też tytułu post ten poświęcę by opisać jak kupić porządne i bezpieczne opony w przystępnej cenie.

Jeżeli nie posiadamy odpowiedniej ilości gotówki na zakup nowych opon to rozwiązaniem dla nas mogą stać się nieco tańsze od nowych opony używane, które mogą mieć wbrew pozorom bardzo niski stopień zużycia. Wedle mojej opinii o wiele lepiej jest nabyć już te opony używane, ale znanej firmy niż kupować jakiś chiński “śmieć z dziwnej gumy”, który to może i jest rzeczywiście dużo tańszy.

Jednak jego jakość pozostawia wiele do życzenia, a co za tym idzie pod znakiem zapytania staje także poziom naszego bezpieczeństwa. Wybierając opony używane możemy zmniejszyć koszty i zakupić opony dobrej jakości wyprodukowane przez pewnego i zaufanego sprzedawcę. Koniecznie trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów

Gdzie i jak kupić, na co zwracać uwagę?

  • Pamiętajmy że kupując opony używane musimy wybrać pewnego i cieszącego się dobrą opinią sprzedawcę. Warto też zwrócić uwagę, czy sprzedawca daje nam gwarancję na sprzedawane opony. Nie ma nic dziwnego w tym, że na opony używane udzielana jest gwarancja na określony czas.
  • Po drugie sprawdźmy wytarcie bieżnika – nie kupujmy opon zbyt zużytych.
  • Po trzecie sprawdźmy czy żadna z kupowanych przez nas opon nie ma jakiegoś uszkodzenia mechanicznego

Tagi:,

Komentowanie wyłączone.

Copyright © 2019 Publikacje Internetowe