Rynek past bez fluoru

Autor: zypolek Data: 29 Gru 2012 Kategoria: Zdrowie oraz Uroda |

Każdy z nas przyzwyczajony jest do używania past z fluorem. Fluor jest jednym z tych składników, które zapobiegają powstawaniu próchnicy. Dzięki niemu szkliwo jest utrzymane w należytym stanie – ale tylko pod warunkiem, że nie dostarcza się organizmowi zbyt dużych dawek tego pierwiastka, gdyż jego nadmiar jest bardzo szkodliwy. Są osoby, które nie mogą stosować past z fluorem. Nie są też one zalecane małym dzieciom oraz osobom po zabiegu wybielania zębów. W takich sytuacjach potrzebna jest pasta bez fluoru. Na rynku dostępnych jest obecnie sporo takich preparatów. Przed ich zakupem warto skonsultować się z farmaceutą lub ze stomatologiem – tyczy się to zwłaszcza alergików, którzy szczególnie muszą zwracać uwagę na skład wszystkiego, co kupują. Dobra pasta bez fluoru kosztuje więcej niż tradycyjny preparat. Jednakże na takich wydatkach nie warto oszczędzać. bardzo dobrym pomysłem jest pasta bez fluoru, która została wyprodukowana w oparciu o składniki pochodzące z upraw ekologicznych.

Tagi:,

Komentowanie wyłączone.

Copyright © 2019 Publikacje Internetowe