Świadomość ekologiczna – jak jest z tym w Polsce?

Autor: zypolek Data: 23 Gru 2013 Kategoria: Dom i Ogród |

Potrzeby w zakresie prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów są w dzisiejszych czasach coraz większe. Wynika to z tego, iż ilość śmieci rośnie z każdym kolejnym rokiem, a to pociąga za sobą określone konsekwencje. Wzrasta bowiem poziom zanieczyszczenia naturalnego środowiska.
Polacy do zagadnień związanych z ochroną środowiska wciąż nie podchodzą w poważny sposób, co przejawia się m. in. w ich nastawieniu do segregowania odpadów – można o tym przeczytać chociażby tutaj. Oczywiście, nie wolno uogólniać, ponieważ pewna część naszego społeczeństwa przykłada się do tego solidnie, ale to wciąż jeszcze za mało. Trudno to zrozumieć, ponieważ z dostępem do informacji czy do pojemników do segregacji śmieci nie ma aktualnie jakichkolwiek problemów. Polacy są jednak po prostu leniwi.
Pod tym względem pozostajemy mocno w tyle do mieszkańców wielu innych krajów europejskich, gdzie poziom świadomości ekologicznej jest znacznie wyższy. Co z tego, że namawia się ludzi do zakupu stosownych pojemników i przekonuje się ich co do słuszności tychże działań, skoro im się po prostu nie chce robić czegokolwiek, co wymaga z ich strony odrobiny wysiłku i zaangażowania. Dzięki wygodnym i funkcjonalnym rozwiązaniom można tymczasem stworzyć sprawnie działający system segregacji nawet w niedużym mieszkaniu, ale prawda jest taka, że trzeba chcieć to robić. Problemy mają do siebie to, że nie znikają, a jeśli nie zainterweniuje się w porę, nasilają się. Tak też dzieje się w przypadku tzw. problemu śmieciowego.

Tagi:

Komentowanie wyłączone.

Copyright © 2019 Publikacje Internetowe