Sytuacja na rynkach internetowych i lokalnych

Autor: Adam Data: 7 Mar 2013 Kategoria: Usługi |

Ostatnie lata jeśli chodzi o rozwój internetu kojarzą się z błyskawicznym rozwojem branży tak zwanego e-marketingu oraz sklepów internetowych. Na dzień dzisiejszy chętnie porównujemy ceny produktów z różnych sklepów internetowych korzystając przy tym z porównywarek cen. W sieci można kupić praktycznie wszyto i nie musimy nawet wychodzić z domu. Za pewne to pozytywne zjawisko dla konsumentów, ale czy sprzedawcą używającym sklepów internetowych jako formy dotarcia do klienta dalej żyje się tak dobrze? Nowe firmy często zakładają, iż sklep internetowy to sposób na szybkie pozyskanie klientów. Jednak nie jest to zazwyczaj takie proste. Początek działalności sklepu internetowego jest często dość ciężki, aczkolwiek nie oznacza to, że branża ta jest zamknięta dla gigantów. Jako przykład można tu wskazać firmę Bogart. Sklep ten (i przy okazji producent), jak wynika z nazwy zajmuje się handlem meblami na terenie Rzeszowa. Posiada także filę w Warszawie.

Firma Bogart nie dawno otwarła sklep internetowy ze swoimi produktami. Jak już wspomniałem firma Bogart prowadzi także salony na lokalnych rynka rynkach, czyli Warszawa i Rzeszów. Bogart handluje również z użyciem serwisów typu Allegro. Stanowi to również pewnego rodzaju zabezpieczenie dla firmy Bogart, na wypadek gdy sklep internetowy był nierentowny. Prócz tego salony w Rzeszowie oraz Warszawie także przynoszą spory zysk. Zatem decyzja o założeniu sklepu internetowego dopiero teraz była przemyślana i trafna. Dodam jeszcze, że Firma Bogart  sprzedaje meble swojej produkcji.

Meble to dość trudna branża dla handlu internetowego, do branż równie trudnych można zaliczyć także opony. W sektorze tym jest wielka konkurencyj. Jeśli chodzi o branże opon można jako przykład przedstawić projekt opony używane warszawa czyli sklep internetowy opon używanych zlokalizowany w Warszawie. Sklep ten,jak widać, sprzedaje opony i felgi używane. Skoro oferuje towar używany musi przezwyciężyć obawy klientów do zakupów towarów używanych, gdyż nie mogą ich sprawdzić. Opony używane i felgi mogłyby pewnie przysporzyć firmie sporo problemów, gdyby okazały wadliwe, a firmowy sklep internetowy opon, aby przekonać do siebie klientów daje gwarancję na używane produkty. Dlatego też każda opona czy felga musi być dokładnie sprawdzona. Zatem produkty używane to dość trudny towar jeśli chodzi o sprzedaż w sieci tym bardziej na rynku opon. Mimo wszystko wy sklep internetowy opon, dobrze sobie poczyna na takim trudnym rynku. Jeżeli poszukujecie tanich opony, czy felgi to polecam powyższy sklep internetowy opon, przy okazji również polecam ofertę firmy Bogart. Jakbym mógł nie polecić skoro już wykorzystałem te firmy jako przykłady.

Ciekawym przykładem są też firmy na rynku oświetlenia diodowego led, ale tą branżą zajmiemy się przy okazji kolejnego posta, ponieważ dziś już nie mam siły.

Więcej analiz wkrótce zaprezentuję na tej stronie: [link]
oraz na moim blogu: kliknij tutaj – między innymi będzie o rynku oświetlenia led i lamp diodowych. Zapraszam

Tagi:

1 komentarz

Autor
7 Mar 2013 o godz. 12:35

Pierwsza analiza dotycząca rynku oświetlenia dekoracyjnego ze zdjęciami już wkrótce, także tym bardziej zachęcam do śledzenia bloga i wszystkich zapraszam do komentowania i wyrażania własnych opinii oraz przykładów i doświadczeń dotyczących prowadzenia firm.

Pozdrawiam


 

Copyright © 2020 Publikacje Internetowe