Właściwości blachy i płyty

Autor: ZST Data: 10 Gru 2015 Kategoria: Biznes oraz Finanse |

blacha trapezowaArchitekci projektując nowoczesne budynki mieszkalne i użytkowe coraz częściej sięgają do tradycyjnych ale jednocześnie klasycznych materiałów. Jednymi z nich są płyty warstwowe, które świetnie nadają się jako okładziny elewacji, pokrycia dachowe lub elementy ozdobne. Płyty te mogą być stosowane w budownictwie jednorodzinnym, budynkach użyteczności publicznej takich jak teatry, muzea, sądy, siedziby władz, itp. Dzięki swym właściwościom mogą przybierać dowolny kształt oraz być pomalowane na dowolny kolor. Czynie je to niezwykle atrakcyjnym materiałem wykończeniowym. Płyty warstwowe mają zresztą od lat zastosowanie jako materiał na ściany magazynów, fabryk, hipermarketów. Są one lekkie, w zależności od wypełnienia i grubości mogą pełnić funkcję świetnego izolatora, łatwo się je montuje. Dodatkowym ich atutem jest możliwość prowadzenia prac budowlanych bez potrzeby stosowania przerw technologicznych. Uzupełnieniem płyt warstwowych jest blacha trapezowa stosowana jako pokrycie dachów.

Opracowano na podstawie: http://www.steelprofil.xyz/

Komentowanie wyłączone.

Copyright © 2019 Publikacje Internetowe