Wypoczynek w Dąbkach

Autor: zypolek Data: 1 Mar 2013 Kategoria: Turystyka oraz Wypoczynek |

W wakacje Polacy bardzo chętnie wyjeżdżają nad morze. W popularnych miejscowościach wypoczynkowych aż roi się od turystów – zwłaszcza, jeżeli pogoda jest ładna i słoneczna. Jedną z najchętniej odwiedzanych wówczas miejscowości są dąbki. Jest to wieś uzdrowiskowa położona w województwie zachodniopomorskim, a mówić precyzyjniej – na Wybrzeżu Słowińskim. Do Darłowa jest stąd zaledwie 7 km.
To, z czego w szczególności słyną dąbki to znajdujące się tutaj zakłady lecznictwa uzdrowiskowego – jest ich siedem. Leczone są w nich choroby endokrynologiczne, górnych dróg oddechowych, reumatyczne, ortopedyczne, urazowe, kardiologiczne oraz związane z nadciśnieniem. Na naturalne surowce lecznicze, którymi dysponują dąbki składa się torf leczniczy. Status uzdrowiska został nadany opisywanej miejscowości w 2007 r. Był to dość ważny czynnik, który przyczynił się do wzrostu popularności tej wsi. Najtłoczniej jest tu w sezonie, ale i poza nim na brak kuracjuszy nie ma co narzekać.
Mikroklimat jakim mogą poszczycić się dąbki oraz piękna okolica działają na turystów niczym magnes. Usatysfakcjonowani pobytem tutaj będą zarówno miłośnicy plażowania, jak i wielbiciele aktywnego wypoczynku, albowiem panujące w tej miejscowości warunki do uprawiania rozmaitych sportów wodnych (np. windsurfingu) są naprawdę znakomite. Wczasy w Dąbkach z pewnością będą niezapomnianym przeżyciem dla całej rodziny, warto w związku z tym rozważyć tę opcję, zastanawiając się nad miejscem, które można odwiedzić podczas wakacji.

Tagi:

Komentowanie wyłączone.

Copyright © 2019 Publikacje Internetowe