Zalety tuneli ogrodniczych

Autor: zypolek Data: 15 Cze 2013 Kategoria: Dom i Ogród |

Uprawa niektórych gatunków roślin wiąże się z koniecznością stworzenia im odpowiednich warunków – są to gatunki niezbyt dobrze radzące sobie w strefie klimatu umiarkowanego w jakiej znajduje się nasz kraj. Mowa tutaj np. o pomidorach czy o papryce, które tak chętnie są hodowane na działkach i w ogrodach.
Bardzo pomocne okazują się tutaj tunele ogrodnicze – jest to powszechnie stosowane rozwiązanie. Tunel można zbudować samemu bądź też zakupić gotowy model o potrzebnych nam rozmiarach. Rośliny w tunelu rozwijają się bardzo szybko, dlatego też z tej samej powierzchni zebrać można nawet i trzy plony. Trzeba pamiętać o tym, że w miarę upływu czasu gleba powoli traci swoje właściwości, dlatego też lokalizację tunelu co jakiś czas warto zmieniać. Wyróżnić można dwa podatkowe rodzaje tuneli foliowych. Pierwszą grupę stanowią niskie tunele ogrodnicze, drugą zaś – wysokie. Niskie liczą sobie na wysokość mniej niż 150 cm. Tunele wysokie są o tyle wygodne, że dają dużą swobodę, jeśli chodzi o wykonywanie w nich rozmaitych prac. Panujący w tunelach mikroklimat sprzyja rozwojowi różnych mikroorganizmów, stąd też konieczność systematycznego wietrzenia. Po sezonie tunel należy dokładnie wyczyścić.

Tagi:

Komentowanie wyłączone.

Copyright © 2019 Publikacje Internetowe